7 sposobów Jamiego

Jamie Oliver w swojej najnowszej książce 7 sposobów, wydanej przez wydawnictwo Insignis, jak zawsze jest pomysłowy! Tym razem wybrał 18 składników, które i my najczęściej wybieramy w kuchni. I przygotował z nimi po 7 przepisów, na każdy dzień tygodnia.

Wśród tych powtarzających się produktów są m.in.: brokuł, kalafior, jajka, pierś z kurczaka, mięso mielone czy ziemniak… Wystarczy dodać do nich kilka innych, by powstało proste, ale smaczne i pełnowartościowe danie. Proste, bo każde z nich zawiera maksymalnie 8 składników, i to pokazanych na zdjęciach! Poradzi sobie z tym nawet początkujący.

Każdy rozdział to jeden produkt, w każdym jest po 7 dań, ale jeśli chcesz znaleźć jakiś typ dania, sięgnij po spis, w którym Jamie Oliver umieścił między innymi: dania jednogarnkowe, zapiekanki, makarony czy zupy. Do tego mamy bardzo wyczerpujący indeks wszystkich potraw. Dzięki temu z książki można korzystać na wiele sposobów i według potrzeb. Myślę, że to będzie też superzabawa kulinarna!

U mnie na pierwszy ogień pójdą jajka: wypróbuję na śniadanie jajecznicę z bułką albo racuszki z jajkiem sadzonym. Na obiad zapiekane jajka cajuńskie lub frittatę w stylu indyjskim, a na kolację – azjatycką sałatkę sojową z jajkami.

Dodatkowo: Na końcu książki znajduje się Słowo od ekipy dietetyków Jamiego – o zrównoważonej diecie i niezbędnych w niej produktach.

Podziel się przepisem:
Posted in książki kulinarne and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *